Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

Сб: 10:00–15:00

0
Мій кошик

Циркулі; готовальні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче спочатку нові

Циркуль та готовальня: історія створення та особливості вибору

Цей інструмент використовується як під час шкільних уроків. Купити циркуль в Україні та у світі можна найрізноманітніших видів. При цьому слід виходити зі сфери його подальшого застосування. Адже цей інструмент незамінний при вирішенні найрізноманітніших завдань.

Циркулі; готовальні

Як давно були придумані циркуль та готовальня?

Сьогодні немає точної інформації, хто і як винайшов циркуль. Але є безліч підтверджень того, що існує він понад 3 тисячоліття. Про нього згадують у легендах та міфах стародавньої Греції. Старовинні циркулі та готовальні знаходили під час розкопок археологічних пам'яток, існування яких перевищує 2000 років. Для виготовлення інструменту застосовували дерево, залізо та бронзу. Причому використовували як для створення кола, так і для вимірювання відстаней. У разі на кінцях циркуля розміщувалися голки. У звичайному варіанті використовується голка і грифель. У перекладі з латинського циркуль означає коло. Найпоширенішими моделями цього інструменту за всі віки вважалися:

  • Кругова. Ця конструкція вважається креслярською. Її використовують для створення кіл, діаметр яких становить 2-80 мм.
  • Пропорційна. Така модель циркуля застосовувалася вимірювання відстаней на карті. З її допомогою змінився масштаб лінійного розміру.
  • Ділильна. Модель циркуля такого типу називається розмічальною. Вона використовується для здійснення вимірювання лінійних розмірів.

Як правильно вибрати сучасний циркуль?

У процесі вибору даного інструменту потрібно насамперед виходити із завдань, під які він вибирається.

Основні види

Сьогодні можна придбати циркуль різних видів. Хоча конструкція різних моделей інструменту все одно залишається подібною до перших варіантів. Навіть якщо інструмент призначений для використання у медицині. Адже в цій сфері за допомогою циркулю досліджують поріг чутливості людини, вимірюють товщину жирного шару підшкірного, параметри черепа і стегон. Крім того, є такі моделі сучасних циркулів:

  • Розмічувальний. З його допомогою вимірюють довжину та виконують перенесення розміру з проекту на деталь.
  • Штангенциркуль. Він оснащений лінійкою. Циркуль дозволяє вимірювати зовнішні параметри деталі.
  • Штангенглибиномір. Він схожий на штангенциркуль, проте виконує вимірювання внутрішніх параметрів, глибини отворів та пазів.
  • Кронциркуль. Він вимірює зовнішні чи внутрішні параметри. Циркуль має дві загнуті всередину чи назовні ніжки.

Конструкція

Найпоширенішим залишається шкільний циркуль. Купити у Києві та інших містах України його можна у будь-якому магазині канцтоварів. Але по-справжньому якісні моделі представлені у нашому каталозі. До складу циркуля входить тримач, кріплення штанг, штанги, голки та насадки.

Циркуль та готовальня

Вибір циркуля

Важливо, щоб у такій моделі фіксувалися міцно ніжки. Адже якщо в процесі експлуатації вони будуть розходитися, то не вдасться накреслити правильне коло або виміряти точно відстань. Голка має бути досить гострою. Важливо, щоб у запасі були голки та грифелі. Якщо вам потрібно креслити коло з великим діаметром, то циркуль потрібно вибирати з довшими ніжками. Також потрібно враховувати, наскільки зручною, ергономічною та якісною є готовальня.

Рекомендуємо вибрати та замовити циркулі та готовальні в каталозі інтернет-магазину Mykite. Це будуть якісні інструменти за помірними цінами. Не менш важливо, що ми гарантуємо оригінальне походження кожного нашого товару, оскільки ми співпрацюємо з його виробником без посередників.

Вгору